top of page

ÇALIŞTIRMA VE DURDURMA TALİMATI


ÇALIŞTIRMA

1-GİRİŞ, ÇIKIŞ VE AKÜ BAĞLANTILARINI KONTROL EDİN.

2-GİRİŞ ŞALTERİNİ ON KONUMUNA GETİRİN.

3-ON/OFF ŞALTERİNİ ON KONUMUNA ALIN.

4-ÖN PANELİN AÇILMASI VE SİREN SESİNİ DUYUN.

5-CİHAZ OTOMATİK START ALACAKTIR ÇALIŞMA LED LERİNİN YANDIĞINI GÖRÜN .

6-AKÜ ŞALTERİNİ ON KONUMUNA GETİRİNİZ.

7-ÇIKIŞ ŞALTERİNİ ON KONUMUNA ALIN.

8-CİHAZA BAĞLI YÜKLERİ AÇABİLİRSİNİZ.


DURDURMA

1-CİHAZA BAĞLI YÜKLERİ KAPATIN.

2-ÖN PANELDE EMİRLER MENÜSÜ İÇERİSİNDEN CİHAZI ENTER YAPARAK BY PASS KONUMUNA ALIN.

3-ÖN PANELDE CİHAZIN BY PASS GEÇTİĞİNİ GÖRÜN.

4-ON/OFF ŞALTERİNİ OFF KONUMUNA GETİRİN.

5-BÜTÜN ŞALTERLERİ KAPATIN.

EGS ENERJİ IGBT DOĞRULTUCULU KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI

Kesintisiz Güç Kaynakları bir evrim süreci geçirmekte ve gelişim göstermektedirler. Modern kesintisiz güç kaynağı  enerji verimliliği, güç kalitesi, ekonomiklik ve çevre duyarlılığı bakımından gelişmeler göstermekte ve bu özellikler itibari ile eski nesil trafolu KGK 'ların yerini EGS yeni jenerasyon IGBT Doğrultuculu Trafosuz KGK 'lar almaktadır.

EGS IGBT Doğrultuculu Trafosuz kesintisiz güç kaynağı  devre karmaşasının ve bileşenlerinin azalması sayesinde, devre katlarının bakımı ve onarımı Trafolu kesintisiz güç kaynağı ‘na  göre çok daha kolaydır.
Hem denetim hem de korumanın yazılım ortamında gerçeklenmesi, hızlı, hassas ve ekonomik yapıya olanak vermektedir. Bu sayede de bakım ve onarım gereksinimi azalmakta ve kolaylaşmaktadır.(üstün teknik servis anlayışı) boyut ve ağırlığının azalması, doğrudan malzeme kullanımının azalması ile ilgilidir ve hem daha az demir/bakır/plastik/kimyasal vb. kullanımı, hem de ürünün üretiminde daha az enerji ve insan gücü tüketimi demektir.
Yüksek enerji verimine ek olarak EGS IGBT Doğrultuculu Trafosuz kesintisiz güç kaynağı  malzeme ve üretim teknolojisi bakımından çevreye duyarlı yeşil teknoloji olması, bu teknolojinin uygulamasının yaygınlaşacağının bir başka kanıtı olmaktadır.
Artan nüfüs ve kalabalıklaşan büyük iş merkezlerinde ofis ortamlarında yer daralması söz konusu olup,EGS IGBT Doğrultuculu Trafosuz  kesintisiz güç kaynağı azalan boyutları ile bu ortamlara uyum sağlayan tek çözümdür.
kesintisiz güç kaynağı ‘nın kullanım kolaylığı, internet üzerinden durum gözlenmesi, akü yönetimi, paralellenebilirlik, yedekleme, arıza önkestirimi, vb. birçok özellik bakımından değerlendirilmesi, bu teknolojilerin her iki tip KGK için kolayca gerçeklenebilirliğini gösterse de, modern mühendislik tasarımı olan EGS IGBT Doğrultuculu Trafosuz kesintisiz güç kaynağı  yeni tasarım ürün olmaları gereği kullanılan deneteçler, gözlemleme algoritmaları, paneller, internet üzerinden etkileşim vb., bakımından daha üstün özelliklerle donatıldığını, Trafolu KGK 'ların ise genel amaçlı uygulamalar için demode ürünler olduğunu göstermektedir. Gelecek bu teknolojinin gelişimine sahne olacaktır.

Egs Power 33 online UPS


EGS power 33 serisi kesintisiz güç kaynağı imalatımız 10 kva dan 300 kva ya kadar olup ıgbt ile tasarlanmış doğrultucu ve evirici katları düşük giriş akım toplam harmonik distorsiyona sahiptir.
Egs power 33 serisi IGBT  doğrultucu ile tasarlanmış olmasından dolayı giriş güç  faktörü 1 ve giriş akım harmonik distorsiyonun % 4 küçük olmasını sağlamaktadır.
Egs power 33  serisi kesintisiz güç kaynağı nın verimi yüksek olduğundan ödeyeceğiniz elektrik faturası da standart kesintisiz güç kaynağı na göre daha düşük olacaktır.
Egs power 33 serisinin verimi %94 standart UPS ’lerde ise bu  oran %90 dır. Standart kesintisiz güç kaynaklarına  göre verimin  %4 oranında yüksek olması kullanıcıya enerji tasarrufu olarak geri dönmektedir.
Egs power 33 serisi ile giriş kablo kesitinin ve şalterin daha düşük değerde şeçilebilmesini sağlar.
Egs power 33 serisi ne bağlanacak jeneratör ün ups den % 15 büyük olması yeterli olacaktır. Standart kesintisiz güç kaynağı nda bu değer % 70 büyük olmalı.

Kesintisiz Güç Kaynağı ’nın Teknik Özellikleri( ONLİNE KGK )

Igbt’li doğrultucu
Igbt invertör
Düşük maliyette  kablo kesiti
jenaratör törde tasarruf
Giriş güç faktörü (0,99)
Manuel by pass
LCD ekran ve kolay izlenebilirlik
Dijital kontrol, tarih, zamanın ekranda görünmesi
Haberleşme ve kuru kontaklar
Dial-up bağlantısı
RS 232 haberleşme portu
SNMP uyumlu
Paralel bağlantı özelliği
Çalışma kaydı, durum kaydı
Elektronik çıkış voltajı tolerens dışı koruması
Akü test modu
Tam bakımsız kuru tip akü
2 yıl garantili
10 yıl yedek parça garantisi

EGS POWER 31 SERİSİ ( 6 KVA – 30 KVA UPS )

EGS power 31 ( online kgk )serisi kesintisiz güç kaynağı imalatımız 10 kva dan 40 kva ya kadar olup ıgbt ile tasarlanmış doğrultucu ve evirici katları düşük giriş akım toplam harmonik distorsiyona sahiptir.
Egs power 31 ( online kgk )serisi IGBT  doğrultucu ile tasarlanmış olmasından dolayı giriş güç  faktörü 1 ve giriş akım harmonik distorsiyonun % 4 küçük olmasını sağlamaktadır.
Egs power 31 ( online kgk )serisi kesintisiz güç kaynağı nın verimi yüksek olduğundan ödeyeceğiniz elektrik faturası da standart kesintisiz güç kaynağı na göre daha düşük olacaktır.
Egs power 31 ( online kgk)serisinin verimi %91 standart UPS ’lerde ise bu  oran %90 dır. Standart kesintisiz güç kaynaklarına  göre verimin  %1 oranında yüksek olması kullanıcıya enerji tasarrufu olarak geri dönmektedir.
Egs power 31 ( ups )serisi ile giriş kablo kesitinin ve şalterin daha düşük değerde şeçilebilmesini sağlar.

Kesintisiz Güç Kaynağı ’nın ( ups )Teknik Özellikleri

Çıkış verimi %91
Paralel çalışma
Statik by-pass
Manuel by pass
Arıza olaylarını tarihli kayıt
Aşırı yük ve kısa devre koruması
Akıllı akü yönetimi
Akü ’den start 
Akü tipi kuru tip tam bakımsız
Ekstra akü ile daha fazla yedekleme süresi imkanı
Mikroişlemci kontrollü
Uzaktan izleme
Otomatik ve güvenli kapatma için işletim sistemi
RS232, snmp ve kuru kontak çıkışı
Yüksek giriş gerilim töleransı
Otomatik devre kesici
2 yıl garanti
10 yıl yedek parça garantili

Egs Power 11 Online UPS

Egs plus 1 kva kgk ,  2 kva kgk  ve 3 kva kgk , olarak ürün yelpazemizin içinde yer alır. Serisi, pwm ve ıgbt  teknolojisi ile üretilmiş, sinüs dalga çıkışı veren, 1 faz giriş 1 faz çıkışlı monofaze Online Kesintisiz Güç Kaynağı ( KGK ) serisidir.
Ayarlanabilir  geniş giriş gerilim aralığı, şebeke olmadığında  aküden başlatabilme ( Cold Start ) ve enerji verimliliği sağlayan Giriş Güç Faktörü Düzeltmesi ( PFC ) ile medikal cihazlar, fotoğraf baskı cihazları, multimedya bilgisayarlar, ofis bilgisayarları, yazıcılar, faks, telefon santrali, modem gibi cihazlar başlıca kullanım alanlarıdır.

Gerçek sinüs çıkış gerilimi
Giriş güç faktörü 0,95
Geniş giriş gerilim aralığı 145 Vac – 285 Vac
Kullanıcı isteğine göre uzun süre besleme seçeneği
Otomatik kendini test etme özelliği
Gürültü seviyesi < 45 dB ofis ortamına uygun
Tam yüklerde yüksek güvenirlik, tam koruma
İzleme ve kontrol yazılımı
RS 232  ve SNMP yazılımı
Küçük boyutlar ve şık kutu tasarımı
Lcd ekran
Aküden çalıştırabilme
Kuru tip bakımsız akü
2 yıl garanti
10 yıl yedek parça garantisi

Bilgiler: Hizmetler
bottom of page